Saga Zmierzch to jedno z głośniejszych dzieł Stephanie Meyer. Jest ona kanadyjską pisarką, która doczekała się sławy właśnie dzięki swoim książkom opowiadającym o relacji między wampirem Edwardem a zwykłym człowiekiem. Taka miłość nigdy nie powinna mieć miejsca, jednak Meyer pokazuje, że w życiu może wydarzyć się wiele, a miłość czeka najczęściej tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa. Saga Zmierzch książki (które kupisz tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/seria/saga-zmierzch) to zbiór aż czterech powieści, które są idealna dla czytelników poszukujących niecodziennej opowieści.

Saga Zmierzch – jak Edward poznał Bellę?

Edward stara się wpasować w życiu nastolatków chodzących do szkoły w Forks. Jest to małe miasteczko, w którym Edward nie dorastał, ale żyje wraz ze swoją rodziną. Jego wiek wydaje się młody, jednak Edward jako wampir nie starzeje się, co oznacza, że jego wygląd nigdy nie zdradzi, ile w życiu już przeszedł. Jego życie toczy się dzień po dniu. Chodzi do szkoły, ale nagle spotkał Bellę. Była ona dla niego czymś nowym i dotąd nieznanym. Edward zwróciła na nią od razu uwagę, ze względu na zapach. Wyróżniała się ona z tłumu. Miał także rzadki dar czytania w myślach, myśli Belli pozostawały dla niego jednak tajemnicą. Nie słyszał ich.

Co dalej się wydarzyło?

Edward nie spędzał na początku dużo czasu z Bellą. Miał swoje rodzinne grono, które stanowiło dla niego bezpieczną ostoję. Bella jednak również zwróciła na niego uwagę. Potem pracowali razem w grupie na zajęciach i było to jedno z pierwszych spotkań, jakie ta dwójka razem przeżyła. Dalej Edward oraz Bella starali się lepiej poznać. Edward jednak cały czas starał się utrzymać swój sekret poza oczami Belli. Bella jednak połączyła fakty ze sobą i już wkrótce sama wiedziała, że Edward ma sekret, a mianowicie taki, że jest wampirem. To jednak nie zniechęciło Belli do utrzymywania kontaktów z Edwardem. Dalej spotykali się, a ich znajomość kwitła. Już wkrótce mieli stać się nierozłączni, ale na ich drodze stanął James, który chciał Bellę zamordować. Edward będzie musiał Bellę ocalić.